سمبل و فال ولنتاين
تاریخ : شنبه، 27 بهمن، 1386
موضوع : عمومی


سمبل و فال ولنتاين

ولنتاين يا همان روز عشاق هر ساله در سراسر جهان در 14 فوريه برابر با 25 بهمن جشن گرفته ميشود.

در ادامه مطلب به سمبلهاي روز والنتاين و همچنين فال اين روز مي پردازيمسمبلهاي ولنتاين شامل موارد زير ميباشد:

1- شكل يك قلب ساده و يا تير خورده: از آنجـايـي كـه قـلب مركز احساسات عميق،اصيل و پر شور است. قلب تير خورده آسيب پذيري عشق را نشان ميدهد. هنگامي كه شما از سوي معشوق خود طرد ميشود. قلب تير خورده نشانه پيوند و اتحاد زن و مرد نيز ميباشد.

2- كيوپيد(CUPID): كـه به شـكل يك كودك برهنه، فربه و بالدار ترسيم ميگردد. اين كودك شيطان با لبخندي موذيانه تـيـر و كمان نيز با خود حمل ميكند. چنانچه يكي از تيرهاي اين كودك به قلب فردي اصابت كند وي فورا عاشق ميشود. كـيوپيد در واقع پسر ونوس الهه عشق و زيبايي در افسانه هاي روم باستان مي بـاشد. معني لغوي آن "آرزو " است. كوپيد برخي اوقات آمور(AMOR) نيز ناميده ميگردد. همتاي كوپيد در افسانه هاي يوناني اروس (EROS) نام دارد.

3- كبوتر،قمري و مرغ عشق: اين پرندگان نماد وفاداري، پاكي و معصوميت هستند.

4- گل رز: گل سرخ شهبانوي گلهاست. نماد جنگ و صلح، عشق و گذشت.

5- تور: جنـس دستـمال خانم هـا را در گـذشـته تشـكـيـل ميـداده است. در زمــانهاي ديرين رسم برآن بوده كه هرگاه دسـتـمال خـانمـي به زميــن مي افتاد مردي كه متوجه آن ميشده بلافاصله آن را از زمين برداشته و به زن ميداد.

6- گره هاي عشق: از يك سري حلقه هاي در هم تنيده و بافته شـده تشكـيـل يـــافته اند. اين حلقه ها آغاز و پاياني ندارند و نماد عشق جاوداني و پايدار است.

7- علامت"X": اين علامت به معني بوسه در كارت هاي تبريك و نامه هاي روز ولنتاين است.

8- روبان قرمز: اين رسم به زمانهاي قديم بازميگردد كه شواليه ها هنـگـاميكه عـازم جنـگ بودند نوار يا روسري از معشوقه خود دريافت كرده و آن را به يادگار با خود ميبردند.

فال والنتاين:

14 فوريه چه احساسي در شما ايجاد مي کند؟ شادي يا ترس؟ آيا مي دانيد که متولدين ماه هاي مختلف واکنش متفاوتي نسبت به اين رويداد رمانتيک دارند و دوست دارند ولنتاين را به صورتي متفاوت جشن بگيرند؟

برج حمل (فروردين)

شما بيشترين کارت ها، گل ها، و شکلات ها را هديه مي گيريد. البته فکر کنم بدتان هم نمي آيد که خودتان هم براي خودتان گل و شکلات بفرستيد!

برج ثور (ارديبهشت)

يک دسته گل قاصدک، شکلات هاي ارزان قيمت و شامي در يک رستوران فَست فود؟ نگران نباشيد، احتمالاً داريد کابوس مي بينيد!

برج جوزا (خرداد)

متولدين اين ماه مثل ساير کارهايشان، امشب هم با دو نفر قرار دارند، و آخر شب را هم با دوستانشان برنامه مي گذارند.

برج سرطان (تير)

فکر مي کنم براي متولدين اين ماه هيچ هديه اي از يک دستمال ابريشمي گلدوزي شده و يک بسته شکلات قلب شکل بهتر باشد.

برج اسد (مرداد)

يک شاخه گل رزي که معشوقتان برايتان فرستاده است اصلاً خوشحالتان نمي کند. فکر مي کنيد لياقت حداقل صدها شاخه گل را داشته ايد!

برج سنبله (شهريور)

اصلاً دوست نداريد که جعبه شکلاتي را که هديه گرفته ايد را با کسي سهيم شويد. همه اش نگران اين هستيد که مبادا يکي به آنها ناخنک بزند يا گل هايتان را بو کند!

برج ميزان (مهر)

به هر کسي که مي شناسيد کارت ولنتاين مي فرستيد: آرايشگرتان، معلم هايتان، بقال محل، پسر خاله ي بقال محل و...دوست نداريد هيچ کس اين شب احساس تنهايي کند.

برج عقرب (آبان)

برخلاف معمول شما اصلاً دوست نداريد که شب ولنتاين شام را بيرون صرف کنيد. ترجيح مي دهيد يک شب رويايي را در خانه در کنار معشوقتان بگذرانيد!

برج قوس (آذر)

اصلاً دوست نداريد براي کسي کارت ولنتاين بفرستيد! اگر کسي بيشتر از آن چيزي که منظور شما بوده از آن کارت استنباط کند چه؟ به خاطر همين خودتان را به فراموشي مي زنيد که انگار يادتان رفته ولنتاين چه روزي است!

برج جدي (دي)

بوي گل شما را به عطسه مي اندازد و اصلاً هم از شکلات خوشتان نمي آيد! درعوض به نظرتان هيچ چيز براي ولنتاين بهتر از يک هديه ي گران قيمت نيست!

برج دلو (بهمن)

دوست نداريد از روال عادي زندگي بيرون بياييد. همان چاي گياهيتان را مي خوريد و اصلاً هم فکر نمي کنيد خوردن کمي شکلات باعث شود که مثل بقيه شويد!

برج حوت (اسفند)

عاشق اينجور مراسم ها هستيد! اصلاً به اميد همين روزها زندگي مي کنيد! فکر ميکنيد اگر هر روز زندگي ما آدم ها ولنتاين بود و همه به هم گل و شکلات هديه ميدادند، دنيا بهشت مي شد!منبع این مقاله : وب سایت سجاد - آدرس جدید : www.1.Sajjad.ir
http://1.sajjad.ir

آدرس این مطلب :
http://1.sajjad.ir/article11.htmlhttp://1.sajjad.ir/modules.php?name=News&file=article&sid=11

INP_Nuke © IranNuke.com