Home
برگ نخست
Downloads
دریافت فایل
Forums
تالار گفتگو
Your Account
صفحه شخصی

AhwazServer
وب سایت سجاد - آدرس جدید : www.1.Sajjad.ir: انجمنهای تخصصی

انجمنهای تخصصی سایت سجاد :: مشاهده موضوع - چگونه يك لپ‌تاپ مناسب انتخاب كنيم؟
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست انجمنهای تخصصی سایت سجاد » سخت افزار

ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version
چگونه يك لپ‌تاپ مناسب انتخاب كنيم؟
مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
نویسنده پیام
Sajjad
ناظر سايت
ناظر سايت


عضو شده در: 17 دی 1384
پست: 6095
محل سکونت: اهواز iran.gif


امتیاز: 3245
دادن امتیاز
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: دوشنبه 20 آذر 1385 - 06:03    عنوان:  چگونه يك لپ‌تاپ مناسب انتخاب كنيم؟ پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

چگونه يك لپ‌تاپ مناسب انتخاب كنيم؟
تاریخ ارسال :۱۱ آذر ۱۳۸۵

بردیانیوز:مايك آبولنيز / سيد ايمان ضيابري:درست حدس زديد! شايد اگر شما دو ماه ديگر براي خريد يك دستگاه كامپيوتر جديد اقدام كنيد، كار درستي انجام داديد.

اما بايد توجه كنيد فصل كريسمس و تعطيلات آغاز سال نو، از قديم يك فصل شلوغ و پرترافيك براي توليدكنندگان قطعات كامپيوتر است همانطور كه مشترياني همانند ما در اين فصل، بيشترين ميزان خريد را انجام مي‌دهند.

در واقع، آغاز سال نو، براي كمپانيهاي كامپيوتري زماني محسوب مي‌شود كه بايد جديدترين توليدات خود را عرضه كنند و آن بخش از محصولاتي كه قبلاً نيز در انبارها نگهداري مي‌كردند را به عنوان بهترين و كارآمدترين محصولات خود معرفي نمايند تا با شركتهاي رقيب به رقابت بپردازند و بازار جذب مشتري را داغتر نگاه دارند.

اگر شما قبلاً از اين ترفندها باخبر بوديد و با اين آگاهي قصد داريد دست به خريد كامپيوتر شخصي بزنيد، مطمئناً درست عمل خواهيد كرد. اگر يك كاربر حرفه‌يي و قوي هستيد كه بايد به شما بابت ترسيم اين دورنماي موفقيت‌آميز تبريك گفت، اما اگر با ويندوز و امثالهم كمتر آشناييد شايد شما را كمي دچار هراس كند. اينكه از كجا شروع كنيد تا به مرحله‌ي انتخاب پردازنده‌ي مناسب يا تعيين مقدار حافظه‌ي RAM برسيد...

از هر كدام از اين دو گروه كه هستيد، پيشنهاد مي‌كنيم شش توصيه‌ي ما را بخوانيد كه شما را براي انتخاب صحيح يك رايانه‌ي شخصي راهنمايي خواهد كرد. البته به آن سهولتي كه شما حدس مي‌زنيد هم نيست! ابتدا بايد تصميم بگيريد كه كامپيوتر روميزي (Desktop) يا كامپيوتر همراه مي‌خواهيد. اگر قبلاً انتخاب كرديد، پس خوش به حالتان! اما اگر تصميم نگرفتيد، در واقع مشكل همينجاست! روميزي‌ها معمولاً در قبال قيمتي كه دارند، قوي هم كار مي‌كنند در حالي كه لپ‌تاپ ها، قابل حمل و Easy-to-use هستند. در واقع مهم اينجاست كه شما براي در خانه ماندن كامپيوتر مي‌خواهيد يا براي زماني كه تصميم داريد مدام بيرون برويد.

اين بار ما فرض مي‌كنيم كامپيوتري كه شما انتخاب كرديد، يك Laptop است. با اين فرض، مراحل ما را يك به يك دنبال كنيد!

1- در مغازه يا خريد اينترنتي؟

خريد يك كامپيوتر شخصي به طور كلي در تصميم‌گيري و انتخاب محل خريد سيستم خلاصه شده است. بازديد از فروشگاه محصولات كامپيوتري محله يا خيابان شما مي‌تواند محاسن خاص خودش را داشته باشد. شما مي‌توانيد از نزديك ببينيد چه محصولات جديدي براي فروش در اختيار شما هست، ضمن اينكه متخصصاني هم معمولاً در شركتها حاضرند تا به شما از لحاظ فني، كمك كنند و شايد همان روز هم دستگاه را به منزل برديد. اما اگر خودتان را براي انجام يك تحقيق كامل و جامع آماده كرديد و صبور هستيد، مي‌توانيد با خريدن آنلاين كامپيوترتان، به ميزان زيادي در هزينه‌ها صرفه‌جويي كنيد.

به همين دليل شما بعد از مطالعه‌ي اطلاعات به صورت آنلاين مي‌توانيد مستقيماً به توليدكننده‌ي اصلي مراجعه كنيد و هرنوع واسطه‌يي را از خريد خودتان حذف نماييد!

2- استفاده از كامپيوتر شخصي

به محضي كه تصميم گرفتيد در كجا و از چه شركتي خريد كنيد، زمان آن فرا مي‌رسد كه تصميم بگيريد چه چيزهايي را بايد بخريد! در نتيجه بايد از خودتان سوال كنيد كه با لپ‌تاپ خود چه خواهيد كرد. آيا تنها براي پردازش لغت، ايميل زدن و كار با اينترنت از آن استفاده خواهيد كرد؟ يا تصميم داريد بازيهاي سنگين و نرم‌افزارهاي ويرايش فيلم روي آن اجرا كنيد؟ اگر اولين گزينه مد نظر شماست، نياز نداريد بيش از 400 تا 600 دلار خرج كنيد در حالي كه لپ‌تاپ‌هاي همخوان با امكانات گزينه‌ي دوم، شايد حداقل دوبرابر هم قيمت داشته باشند!

3- انتخاب يك پردازنده

همانطور كه قيمت Laptop مي‌تواند به شما يك آشنايي عمومي نسبت به قابليتهاي دستگاه بدهد، شناختن قطعات جزيي به‌كاررفته در سيستم هم مي‌تواند آينده‌نگري بيشتر شما را تضمين كند. بايد از پردازنده يا CPU شروع كنيد كه مغز كامپيوتر محسوب مي‌شود.

اين پردازنده‌ها مي‌توانند AMD يا Intel باشند كه انواع ارزان‌قيمت هر كدام از آنها نيز مانند Celeron يا Sempron در بازار موجود هست. اين پردازنده‌ها به آساني قادر به انجام كارهاي اداري سبك يا وبگردي هستند و همينطور در پخش و ذخيره‌سازي مالتي‌مديا مشكلي ندارند اما با ويرايش عكس و فيلم ديجيتال و ساير كارهاي سنگين شديداً در تعارضند.

4- قدرت بيشتر

يك مزيت ديگر پردازنده‌هاي ضعيفتري كه نام برديم، اين است كه آنها بسيار ديرتر باتري تمام مي‌كنند. اما پردازنده‌هاي قدرتمند و كارآمدي مانند Intel Pentium/Centirno يا AMD Athlon/Turion برق و الكتريسيته‌ي بيشتري مصرف مي‌كنند علاوه بر اينكه نسخه‌هاي ويژه‌ي همراه يا موبايلي هستند كه براي لپ‌تاپها ساخته شدند و بايد بسيار موثرتر و قوي‌تر از همتايان خود براي كامپيوترهاي روميزي باشند.

همينطور بسيار گرانتر هستند. اما اگر شما قصد طراحي و ساخت وب‌سايت، ويرايش عكس و فيلم و نصب بازيهاي سنگين و حجيم را داريد، گزينه‌ي ديگري در اختيار شما نيست. قيمت پايه براي لپ‌تاپهاي مجهز به اين پردازنده‌ها حداقل 600 دلار است.

5- حافظه

عامل موثر ديگر بر كارآمدي لپ‌تاپ، حجم حافظه‌يي است كه دارد و آن هم RAM يا حافظه‌ي دسترسي تصادفي كامپيوتر شماست و اين روزها كمتر لپ‌تاپي را مي‌توان يافت كه حافظه‌ي RAM آن كمتر از 256 مگابايت باشد. مانند موارد قبلي، اين ميزان حافظه براي مصارف اداري و يا اينترنتي مناسب و كافي است اما براي ساير فعاليتها مانند طراحي، شما دو برابر اين حافظه نياز داريد يعني 512 مگابايت. بازي‌خورها! و عاشقان مالتي‌مديا حتي تا مرز حداقل 1 گيگابايت RAM را مطمئناً نياز خواهند داشت. اگر بعدها تصميم به ارتقا دادن اين حافظه گرفتيد، به حداكثر و ماكسيمم حجمي كه لپ‌تاپ قابليت پذيرش RAM دارد، حتماً توجه كنيد.

6- حافظه‌ي دايمي و فضاي اطلاعات

حافظه‌ي بلندمدت رايانه‌ي Laptop شما جايي است كه هاردديسك در آن اطلاعات خود را بازيابي مي‌كند و شما تمام اسناد و فايلهايتان را آنجا ذخيره مي‌كنيد همانطور كه نرم‌افزارهاي شما آنجا نصب شده‌اند. از آنجايي كه لپ‌تاپها طراحي شدند تا قابل حمل باشند در نتيجه بسيار اهميت دارد كه درايوهاي كوچكتري نسبت به كامپيوترهاي روميزي داشته باشند با اين حال هنوز هم در بين هاردديسكهاي مخصوص لپ‌تاپها، تا 100 گيگابايت فضا در اختيار شما قرار خواهد گرفت در حالي كه حتي لپ‌تاپهاي ارزانتر با 40 تا 60 گيگابايت فضا براي اغلب كاربران كافي هستند و حتي فراتر از حد كافي براي آنها كارايي دارند!

_________________

آخرين پستهاي انجمن
<< قوانين و شرايط استفاده از انجمنها >>
<< لطفا سعي کنيد به انجمنهاي مشابه اينجا نريد >>
<< روش ديدن نامه هاي جديد >>
<< کد آخرين ارسالهاي انجمنهاي تخصصي سايت سجاد >>

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در Yahoo Messenger شناسه عضویت در MSN Messenger
تشکرها از این تاپیک
Sajjad از این تاپیک تشکر میکنم 
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1


 

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید

Powered by phpBB © 2001 phpBB Group
قالب فارسی شده توسط ایران یاد

INP-Nuke Copyright © 2005-2006 IranNuke Portal
Powered by  MyPagerank.Net
PHP-Nuke © 2004 by Francisco Burzi | INP-Nuke Copyright © 2005-2006 IranNuke Portal

مدت زمان ایجاد صفحه : 0.18 ثانیه