Home
برگ نخست
Downloads
دریافت فایل
Forums
تالار گفتگو
Your Account
صفحه شخصی

AhwazServer
وب سایت سجاد - آدرس جدید : www.1.Sajjad.ir: انجمنهای تخصصی

انجمنهای تخصصی سایت سجاد :: مشاهده موضوع - روش عکس گرفتن از نوزادان با تجهیزات ساده ارزان
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست انجمنهای تخصصی سایت سجاد » عکس و عکاسی

ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version
روش عکس گرفتن از نوزادان با تجهیزات ساده ارزان
مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
نویسنده پیام
sheyda69
تازه وارد
تازه وارد

عضو شده در: 30 تیر 1395

دادن امتیاز
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: شنبه 9 مرداد 1395 - 13:31    عنوان:  روش عکس گرفتن از نوزادان با تجهیزات ساده ارزان پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

وقتی من برای اولین بار شروع به پیدا کردن مشتری کردم، به عنوان یک عکاس تازه کار فکر کردم نوزادان سوژه مورد علاقه من خواهند بود. کار با آنها بسیار زیاد آسان به نظر می رسید، گوشه آتلیه می خوابیدند، و آماده بودند تا آنها را به ژست مورد نظر خودم شکل دهم، اصلا سخت نبود. با وجود گذشت پنج سال و تعرفه هزاران دلار، آنها هنوز سوژه مورد علاقه من در آتلیه کودکمی باشند ، ولی من پول خیلی ی هدر دآدم و در تلاش برای فهمیدن این که چگونه این کار را به درستی انجام دهم، عرق اشک خیلی ی ریختم. اگر شما تازه این کار را شروع کرده اید، یا با مشتریان نو ، یا با کودک خودتان،یا آتلیه بارداریو یا آتلیه نوزادباز کرده اید قبل از صرف تعرفه های زیاد این مطلب را مطالعه نمایید.

چگونه عکاسی از نوزاد را شروع کنیم

لوازم عکاسی خود را آسان نگه دارید

من فکر می کردم که جهت گرفتن زیبا ترین پرتره های نوزاد به تعداد زیاد ی کلاه، تل سر، پتو، و سبد نیاز دارم. بعد از آن، به رنگ هایی نیاز داشتم که برای پسرها مناسب باشند، رنگ هایی که برای دخمل ها مناسب باشند. من تختخواب های نوزاد کوچک، حروف چوبی بزرگ که همموزیک با حرف اول اسم نوزاد بودند خریدم. خانه من آنقدر با لوازم عکاسی به هم ریخته بود که ما نمی توانستیم از میهمانان در اتاق مهمان پذیرایی کنیم، و حتی به این قدر وسایل هم کفایت نکردم…

من کفپوش کاغذی طرح چوب داشتم که آن را روی جعبه ای بزرگ پهن می کردم روی فرش می گذاشتم. من بخاری دو پایه برای پس زمینه داشتم، و تعداد خیلی ی پتو پرده تولید و ساخت کرده بودم. هر بار که من یک مطلب درمورد عکاس و این که از چه لوازمی جهت گرفتن «یک» عکـس ویِژگزینشه استفاده کرده است میخواند م، آن موارد را جهت خودم می خریدم. آنها اشاره می کردند که از پتوهای نرم و سبک پیچیده شده زیر سر بچه استفاده می کردند؟ فورا به وب سایت آمازون میرفت م، من بایستی چند تا از آنها جهت خودم می خریدم. من چه موقع راضی می شدم؟ من دلم می خواست جهت لنز، کلاس های عکاسی پول خرج کنم، ولی کاملا مطمئن بودم که خرید وسائل دیگر شگفت انگیزترین پرتره کوچولو را ایجاد خواهد کرد، پس اینجا بود که تمام پول من به باد رفت.

سال قدیم من یک متن عکاسی به نام «کمتر بیشتر است – Less is more» خواندم. آن مقاله چشـم های مرا باز کرد. به من فهماند که هنر بچه است، نه لوازم عکاسی. لوازم ابه احتمال زیاد لا برای عکس زیبا شما تاریخ تعیین می کنند (تاکنون عکس زیبا هایی را که سیاه سفید هستند جز رز قرمز که رنگی است دیده اید؟). اما یک کودک، مقابل یک پس زمینه ساده، فقط با آسان ترین لوازم جانبی، به خاطر همان بچه خیره کننده خواهد بود. به همین دلیل است که من اینجا هستم تا به شما بگویم، پول را هدر ندهید، به خصوص چنانچه تازه کار هستید. شما می توانید تنها با لوازم بسیار زیاد اولیه و پایه عکس جالب های فوق العاده ای از نوزادان بگیرید، و این کار خیلی آسان تر از تلاش برای جا دادن او در سبد است، در حالی که سعی دارید او را خواب نگه دارید!

چیدمان

اول از همه، شما به چیزی نیاز دارید تا بچه را روی آن قرار دهید. چنانچه بر روی ژست دادن به کودک کار می بکنید (بر خلاف عکاسی سبک زندگی که نیازی به ژست گیری ندارد)، شما به چیزی نیاز دارید که کمی نرم و قابل اتعطاف باشد. زیاد ی از عکاسان پیشرفته صندلی های کیسه ای پرهزینه قیمت می خرند، ولی شما به آن نیازی ندارید. من در واقع از صندلی چرمی (قد کوتاه) که در خانه داشتیم مصرف می کنم، وقتی جلسات عکاسی در خانه مشتریان دارم آن را با خودم می برم.

اما ، هفته پیش جهت یک جلسه عکاسی نوزاد فراموش کردم آن را در اتومبیل م بگذارم. وقتی رسیدم تازه متذکر شدم که آن را با خود نیاورده ام. آنها خودشان چنین چیزی نداشتند، پس من به جای آن دو بالشتک بزرگ را از کف مبل های آنها بیرون کشیدم آنها را روی هم گذاشتم. هم جهت بالشتک هم صندلی چرمی من چند پتو را به صورت لایه لایه بر روی هر از آنها قرار می دهم. در بین پتوها چند لایه ورقه ضد آب که از بچه خودم باقی مانده، و یک تشک گرم کن قرار می دهم. لایه های زیاد پتوها آن را نرم قابل انعطاف می کنند، و چند لایه بالایی، پس زمینه های مختلف ی می باشند که من جهت عکاسی از نوزادان از آن ها مصرف می کنم، پس برای داشتن پس زمینه های مختلف، فقط لایه ها را یکی یکی برمیدارم (شکل زیر را ببینید).

من فقط با رنگ های سیاه، سفید، و کرم عکـس می گیرم. من اکثرا از پتوهای رنگی دوری کرده ام، اما این گزینش من بوده و شما می توانید به سلیقه عمل بکنید . من رنگ های خنثی را پیشنهاد می کنم چون قرمز، صورتی، سبز روشن می توانند باعث ایجاد ته رنگ بر روی پوست نوزاد شوند.
ژست دادن به نوزاد

پتوهای روی قرار گرفته به کودک یاری می کنند تا کمی در آنها فرو برود، من تعدادی حوله حمام سفید نیز از Costco خریدم، که با خودم می آورم تا آنها را بپیچانم بین پتوها نوزاد جا دهم تا او را دقیقا آنطور که می خواهم تکیه قوس بدهم. یک بالش بادی در زیر پتو ممکن است راه بهتر ی جهت به دست آوردن بعضی از ژست هایی که می خواهید باشد، و من متوجه شده ام که چنانچه نمی توانید از بالش بادی مصرف بکنید ، مورد بهتر دیگر یک بالش گردنی مثل آنهایی که در هواپیما استفاده می بکنید است. من در واقع این مورد را به بالشت بادی ترجیح می دهم چون کوچک بوده و جهت بدن نوزاد کاملا اندازه است، پس به تکیه دادن کوچولو در محل مورد نظر یاری می نماید (جهت مثال حالتی که او را روی شکم بخوابانید و دست ها و سرش روی بالش قرار بگیرند).

پس زمینه

من ظاهر پیوسته و یکپارچه را برای پس زمینه ام رفیق دارم، پس از همان شیء زیر کودک مصرف می کنم آن را بالا می کشم تا پس زمینه پشت نوزاد را ایجاد کنم. من یک پایه دارم که با هدف نگه داشتن پس زمینه ها آن را خریدم (یا می توانید خودتان یکی بسازیــد )، اما شما به آن نیازی ندارید. چنانچه چند گیره محکم خریداری بکنید ، می توانید پرده یا پتو را به هر چیزی بالای سر نوزاد وصل بکنید . من از پشت تخت، پشتی صندلی، نردبان، میز، و غیره مصرف کرده ام، فقط به دور و بر نگاه بکنید تا ببینید چه چیزی خوبتر جواب می دهد. ی من در خانه یک مشتری هستم، وسایل همه خانه را به دنبال خودم می کشم تا در طول جلسه عکاسی از آنها مصرف کنم. اما همیشه آنها را سر جایشان برمی گردانم، و هیچ کس تا حالا با این کار مشکلی نداشته است.

عکاسی سبک زندگی یا بدون ژست گیری؟

من در یکی از پاراگراف های بالا به عکاسی سبک زندگی (lifestyle photography) اشاره کردم. این نوع عکاسی دارد حتی محبوب تر از قبل می شود. اساسا، این نوع عکاسی، گرفتن عکـس های بدون ژست گیری بیش از میزان از خانواده است. اما شما صحنه را تنظیم خواهید کرد. شاید چند مورد از اثاثیه اطراف را جا به جا بکنید ، پتو روی زمین بیندازید، و به اعضای خانواده بگویید کجا بنشینند یا بایستند. ولی از اینها قدیم ، شما به نوعی به آنها اجازه می دهید خودشان کارهایشان را انجام دهند و تعبیری دیگر خودشان باشند. اینجور عکس جالب ها طبیعی، واقع گرایانه ، رفیق داشتنی می باشند . ولی من فکر می کنم وقتی ما درباره عکس زیبا های نوزاد حرف می کنیم، سبک زندگی به تنهایی کافی نیست. اما آنها آسان تر هستند ، و نسبتا به هیچ گونه لوازم اضافه ای نیاز ندارند، ولی اکثر مردم حداقل دو یا سه عکـس ژست گرفته از نوزاد می خواهند.

تجهیزات جانبی

هم اکنون به سراغ لوازم جانبی می رویم. باز هم، نیازی نیست که کلی پول صرف این وسایل بکنید ، باور بکنید ، زمان ی شروع به خرید می بکنید زیاد آسان می توانید صورت حساب سنگین بتراشید. پس زمینه مورد علاقه من یک پارچه کشباف نرم است که وقتی بر روی پتوهای من صاف می شود، هیچ چین چروکی ندارد (من عاشق ظاهر یکپارچه ام). قطعه اضافی کوچک تر از همان پارچه خریدم تا بچه ها را در آن بپیچم. ولی چنانچه اصلا نمی خواهید چیزی بخرید، به اطراف نگاه بکنید – ابه احتمال زیاد لا چند روسری، شال، یا پتوی قنداق بچه کوچک دارید که می توانید از آن مصرف بکنید . من خیلی طرفدار تل های بزرگ نیستم، بلکه نوارهای باریک را رفیق دارم. شما می توانید یکی از این دو تا را بخرید، یا خودتان با چند روبان مهره قشنگ یکی درست بکنید .

من شرط می بندم زمان ی که شروع به نگاه کردن به اطراف به چیزهایی که در حال حاضر دارید می بکنید ، می توانید مورد های مختلف خیلی ی را جهت پس زمینه پوشش دور بچه پیدا بکنید . جهت تنوع بخشیدن می توانید چند روسری، روبان سر، یا تکه های کوچک پارچه را از پارچه فروشی ها بخرید که به پول بسياري نیاز ندارند، ولی تنوع مورد نیاز را به عکـس های شما می بخشند.

موفق باشید، و به یاد داشته باشید این نوزاد است که شما سعی دارید از آن عکـس بگیرید، نه لوازم آتلیه عکاسی. آن مژه های بلند، آن انگشتان کوچک، آن لب های غنچه شده بی نقص را فراموش نکنید.

نویسنده: کیم کلی (Kim Kelley)

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
تشکرها از این تاپیک
Sajjad(سه‌شنبه 12 مرداد 1395 - 15:24), sheyda69 از این تاپیک تشکر میکنم 
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید