Home
برگ نخست
Downloads
دریافت فایل
Forums
تالار گفتگو
Your Account
صفحه شخصی

AhwazServer
وب سایت سجاد - آدرس جدید : www.1.Sajjad.ir: انجمنهای تخصصی

انجمنهای تخصصی سایت سجاد :: مشاهده موضوع - صادر شدن ویزای فرودگاهی در ۱۳ فرودگاه تا یک ماه آینده امکان پذیر خواهد شد
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست انجمنهای تخصصی سایت سجاد » اخبار » اخبار ایران

ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version
صادر شدن ویزای فرودگاهی در ۱۳ فرودگاه تا یک ماه آینده امکان پذیر خواهد شد
مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
نویسنده پیام
sheyda69
تازه وارد
تازه وارد


عضو شده در: 30 تیر 1395
پست: 18
محل سکونت: تهران

امتیاز: 37
دادن امتیاز
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: دوشنبه 1 شهریور 1395 - 12:52    عنوان:  صادر شدن ویزای فرودگاهی در ۱۳ فرودگاه تا یک ماه آینده امکان پذیر خواهد شد پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قولرئیس سازمان میراث فرهنگی در نشست خبری از افزایش مدت زمان ویزای فرودگاهی و ارتقا تعداد فرودگاه‌های صادرکننده این ویزای ایران خـبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، مسعود سلطانی‌فر در اولین نشست خبری خود با رسانه‌ها در سال ۹۵ که پیش از ظهر امروز ۳۱ مرداد در سالن فجر سازمان میراث فرهنگی برگزار شد، گزارشی از عملکرد و دستاوردهای این سازمان را در سه بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی گردشگری تشریح کرد و گفت: یکی از مهمترین دستاوردها این بوده که توانسته‌ایم میراث ناملموس ملموس را در عرصه‌های مختلف به عنوان اصل پذیرفته شده برای مسئولان کشور به باور برسانیم تا اهتمام جهت برای حفظ میراث فرهنگی داشته باشند. هم اکنون بسياري از فرمانداران، استانداران، حفظ بنای تاریخی را برای خود یک فضیلت می‌دانند.

وی افزود: استرداد چهار محموله بزرگ تاریخی که در ۵۰ سال قدیم به دلایل مختلف از ایران رفته بود، دستاوردی بوده که در هیچ دولتی سابقه نداشته است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی درباره الواح هخامنشی گفت: در تیر ماه سال جاری، سومین حکم را از دادگاه‌های آمریکا مبنی‌بر اینکه این الواح غیرقابل فروش هستند ، گرفتیم. چنانچه مدعیان در دیوان آمریکا تقاضای تجدیدنظر کنند، ما می بایست دوباره به دادگاه برویم. در غیر این صورت، می‌توانیم باقی مانده الواح هخامنشی را به کشور برگردانیم. مقدمات ارزیابی های اولیه آن انجام شده موسسه شرق‌شناسی شیکاگو در این راستا به ما یاری کرده و وکلای ما در این زمینه خوب شده اند.

سلطانی‌فر ادامه داد: ده‌ها تفاهم نامـه تحقیقاتی موزه‌ای با کشورها داشته‌ایم نزدیک به ۲۸۵ مورد موزه خصوصی کوچک راه‌اندازی شده است. بخش پیش از تاریخ و موزه زمان اسلامی نیز هم اکنون به وهله بازدید رسیده و حدود ۵۰ میراث غیرمنقول، ۱۲۰ میراث منقول، ۱۳۵ میراث طبیعی ۲۰۰ میراث ناملموس در فهرست میراث ملی ثبت شده است.

معاون رئیس جمهور بیان کرد: اولین بار در حوزه دفاع مقدس وارد شده‌ایم و ۲۱ اثر یآدم ان را در بخش میراث ناملموس ارتباط با این دوره به ثبت رسانده‌ایم. همچنین هفته پیش مراسم سوگواری و راهپیمایی اربعین ثبت ملی شد. امیدواریم این رویداد در سال های آینده به عنوان میراث مشترک ایران و عراق در فهرست جهان ی به ثبت برسد.

وی تصریح کرد: ثبت ۵ تاثیر در یونسکو به عنوان میراث جهان ی از دیگر دستاوردهای ما بوده است. دو سال قبل شهر سوخته سال قدیم منظر فرهنگی میمند شهر شوش امسال ۱۱ قنات ایرانی کویر لوت به ثبت جهان ی رسیدند.

سلطانی‌فر در مورد راه اندازی هیات امنای پایگاه‌های میراث جهان ی هم گفت: راه‌اندازی این هیات امناها ۱۰ سال متوقف مانده بود تا اینکه از ظرفیت موجود مردمی استفاده و ۲۰ بنای مهم تاریخی و فرهنگی هیات امنا شدند. انجمن‌های فرهنگی میراث فرهنگی که ۱۰ سال متوقف مانده بود، دوباره راه اندازی شد. مجموعه ۱۲۰ هزار نفره ای با فعال شدن انجمن‌ها، کار حفظ میراث فرهنگی ما را برعهده دارند.

چهار شهر جهان ی شدند

رئیس سازمان میراث فرهنگی اظهار کرد: موفق شدیم چهار لالجین، مشهد، تبریز اصفهان به‌عنوان شهرهای جهان ی صنایع دستی به تصویب ثبت رسیدند. با این چهار شهر جهان ی رتبه دوم را در جهان کسب کرده ‌ایم. هم اکنون نزدیک به ۵۸ هزار پروانه تولیدی انفرادی کاربعضی صنایع دستی، هزار و ۵۰۰ بازارچه م صنایع دستی ۴۱ نمایشگاه همه ی منطقه‌ای راه اندازی شده است. بیش از ۴۴۰ میلیون دلار صادرات صنایع دستی داشته ایم که ظرفیت ما می تواند بیش از میلیارد دلار باشد.

وی بیان کرد: در مهر ماه امسال اجلاس شورای جهان ی صنایع دستی در اصفهان برگزار می شود عوامل دست اندرکار صنایع دستی ۱۰۰ کشور جهان به اصفهان می آیند. به هر حال معتگذشته مهمترین مساله ما در حوزه بازرگانی صنایع دستی است معتگذشته باید نمایشگاه های مزمان و بازارچه های صنایع دستی گسترش پیدا نماید . تا پیش از این، هشت فروشگاه صنایع دستی اینترنتی فعال می‌کردند که اکنون این تعداد به ۲۰۰ مورد رسیده است.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: موفق شدیم در یکماه قدیم زمان ویزا فرودگاهی را به سه ماه افزایش دهیم. اتباع ۱۹۰ کشور جهان تا یکماه دیگر در ۱۳ فرودگاه کشور امکان اخذ ویزای فرودگاهي را خواهند داشت. در حال حاضر در ۹ فرودگاه ویزای فرودبرخي صادر می‌شود. همين طور با همکاری وزارت خارجه، وزارت کشور، اطلاعات و قوت انتظامی مقدمات صدور E-VIZA فراهم شده است. لغو روادید فرودگاهی با ارمنستان و گرجستان عملیاتی شد، در ماه های آینده با دو کشور دیگر لغو ویزا خواهیم داشت. لغو روادید بین کشورها متقابل است هم وهله ‌ای. ممکن است در وهله اول جهت تجار و سیاسیون، ویزا لغو شود.

سلطانی فر در مورد آمار ورود گردشپرهزینه خارجی نیز افزود: روند ورود گردشپرهزینه خارجی در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۲ با افزایش ۲۹ درصدی مواجه بوده است، معدل بیشتر شدن ورود گردشگـران سالیانه بین ۹ تا ۱۰ درصد بوده است. یکی دو مساله داشتیم که در ورود گردشپرهزینه خارجی اثر گذاشت؛ یکی مصوبه اتباع ۳۸ کشور بود و دیگری حادثه سفارت عربستان که جهت ورود اتباع شیعه مساله ایجاد شد، اما هم اکنون مساله اتباع ۳۸ کشور که با مصوبه داده شده برای ورود به آمریکا دچار مساله می شدند، در حال برطرف شدن است. به هر حال ، میزان بیشتر شدن ورود گردشپرهزینه خارجی در ایران ۲.۵ مساوی معدل جهان است که این آمار خوب ی است، منتها بر اساس سند چشـم انداز در ۱۰ سال اول به مفهوم سال قدیم می بایست این آمار به ۹ میلیون نفر می رسید ولی آماری که ما اکنون در دست داریم، ۵ میلیون ۲۰۰ هزار گردشگر خارجی است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی به گسترش امکانات بوم‌گردی در مناطق روستایی اشاره کرد و گفت: اکنون از ۳۸ واحد بوم گردی به ۱۰۰ مورد رسیده ایم که بیشتر شدن ۷ مساوی ی را داشته است. در حالی که تقاضا جهت به ثبت رساندن واحدهای بوم گردی نزدیک به ۵۰۰ مورد بوده است این واحدها نیاز به اخذ مجوز دارند ولی تهم اکنون توانسته ایم به ۳۰۰ مورد مجوز بدهیم.

افزایش تعداد نمایندگی‌های اطلاع‌رسانی در خارج از کشور

معاون رئیس جمهور اظهار کرد: تعداد نمایندگی‌های اطلاع رسانی در خارج از کشور را به ۱۹ مورد رسانده ایم که می خواهیم تا انتها سال به این آمار ۶ مورد دیگر هم اضافه شود. این نمایندگی‌ها با پشتیبانی بخش خصوصی ایجاد شده است. توانسته ایم آژانس‌های فعال گردشگری بخش ایرانی را در هر کشوری انتخاب کنیم و با ۱۰ درصد از تعرفه ‌ای که خودمان بایستی جهت ایجاد آن نمایندگی نرخ می کردیم، این نمایندگی ها ایجاد شده است.

وی افزود: اخیرا در کارگروه عشایر، کمیته تفریحی صنایع دستی عشایر به تصویب رسید. همين طور راه اندازی کانون ملی همموزیک ی گردشگری بستر قانونی بهتر ی است که در آن نمایندگان ۴۰ دستگاه دولتی و خصوصی مشغول کار شده است.

سلطانی فر از برگزاری اجلاس های جهان ی داد و گفت: اجلاس وزرای گردشگری ACD (مجمع گفتگوی همکاری های آسیایی) را روز نهم شهریور در تبریز برگزار می کنیم. اجلاس جهان ی آموزش ان تفریحی هم بهمن ۹۵ با حضـور ۵۰۰ روش گردشگری برگزار می شود. همایش بین المللی سرمایه گذاری در گردشگری مهر ماه امسال با همکاری بانک گردشگری وبقیه گروه‌های مالی و سرمایه گذاری برگزار خواهد شد.

اجرایی شدن ۸۲۰ پروژه مرکز اقامتی تا انتها دولت


رئیس سازمان میراث فرهنگی اظهار کرد: در ۳ سال قدیم ۳۵ هتل چهار پنج ستاره با استفاده از ۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه صندوق گسترش ملی به بهره برداری رسید. از مجموع هزار و ۷۵۲ پروژه تفریحی که بوسیله بخش خصوصی اجرا می شود، ۸۲۰ مورد آن، هتل یک تا پنج ستاره هتل آقسمت مان است. از این تعداد نیز ۱۷۰ مورد هتل چهار پنج ستاره هستند که تا انتها دولت به وهله اجرا در می آید، می خواهیم تا ۱۰ سال دیگر زیرتولید و ساخت ایجاد ۴۰۰ هتل دیگر را فراهم کنیم.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
تشکرها از این تاپیک
Sajjad(پنج‌شنبه 4 شهریور 1395 - 15:06), sheyda69 از این تاپیک تشکر میکنم 
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1


 

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید

Powered by phpBB © 2001 phpBB Group
قالب فارسی شده توسط ایران یاد

INP-Nuke Copyright © 2005-2006 IranNuke Portal
Powered by  MyPagerank.Net
PHP-Nuke © 2004 by Francisco Burzi | INP-Nuke Copyright © 2005-2006 IranNuke Portal

مدت زمان ایجاد صفحه : 1.36 ثانیه